LO i Oslos arbeid med LOs 31. ordinære kongress 7. - 12. mai 2005
Informasjon om LO i Oslos arbeid med LO-kongressen:
Tidsplan for arbeidet med kongressen
Hvem som har forslagsrett
Send inn forslag
Dagsorden for LO-kongressen
Tilbakeblikk på LO-kongressen i 2001
Utkast til forslag til kongressen
Vedtatte forslag til kongressen
Landsorganisasjonen i Norge avholder sin 31. ordi-nære kongress 7. - 12. mai 2005 i Oslo. Forut for dette skal det jobbes lokalt med blant annet å lage forslag. På denne siden vil vi presentere LO i Oslos arbeid med LO-kongressen.

64 forslag til LO-kongressen fra LO i Oslo
På sitt møte 25. oktober 2004 vedtok LOs fylkes-konferanse i Oslo 64 forslag som oversendes til LO-kongressen 2005.
Klikk her for å komme til forslagssiden.
Last ned dokumenter i PDF:
Informasjonsnotat (sendt ut i januar 2004, ajourført mai 2004) PDF 15 kb.
Utkast til kongressforslag legges ut. Bruk dem som innspill for egne forslag - og kom gjerne med synspunkter!
Arbeidsgruppene som LOs fylkeskonferanse i Oslo nedsatte i mai er nå i full gang med å lage forslag, og utkastene til forslag legges ut her.
.. . . Det er flere grunner for at fylkeskonferansen på sitt møte 28. juni 2004 vedtok å legge ut utkastene til forslag på internett. For å øke mulighetene for å få gjennomslag for våre saker er det viktig at flere kommer med forslag om det samme. Derfor håper fylkeskonferansen at blant annet fagforeninger kan bruke disse utkastene som grunnlag for egne forslag som de sender til sine forbund.
.. . . En annen viktig grunn for å legge ut forslagene nå er å få innspill og synspunkter underveis i prosessen slik at arbeidsgruppene kan ta dette med når forslagenes endelige form skal utarbeides. Endrings- eller tilleggsforslag til utkastene sendes til LO i Oslo på e-post: post@lo-oslo.no. Arbeids-gruppene tar selvfølgelig også gjerne i mot innspill til nye forslag.
.. . . Det blir lagt ut utkast til nye forslag når disse er ferdige. Vi gjør også oppmerksom på at det kan bli endringer i utkastene ettersom gruppene fortsetter å jobbe med dem. Derfor kan det være lurt å kikke innom disse sidene en gang i blant.
Les mer om saken og se utkastene til forslag her.
Har du spørsmål om arbeidet med LO-kongressen kan du skrive til oss på post@lo-oslo.no eller ringe tlf. 23 06 17 97.
Pensjon, ny arbeidslivslov og sosial dumping er viktigste saker
LOs fylkeskonferanse i Oslo, som har forslagsrett til LO-kongressen neste år, hadde sitt første møte 10. mai. Pensjon, den nye arbeidslivsloven og EU og sosial dumping er tre av sakene som fylkes-konferansen mener er svært viktige og må få stor oppmerksomhet. Flere påpekte at disse sakene må ses i sammenheng, og er deler av en ny libera-listisk politikk som brer om seg. Kampen mot "den nyliberale orden" må stå i fokus på LO-kongressen som avholdes i mai 2005.
.. . . Fylkeskonferansen nedsatte også fire arbeids-grupper. Disse er: 1. LOs organisasjon og vedtek-ter; 2. Faglig-politisk arbeid, LOs handlingsprogram og diverse forslag; 3. Pensjon; og 4. Hovedavtalene.
.. . . Fylkeskonferansen har sitt neste møte i slutten av juni og vil i slutten av oktober vedta hva som skal sendes inn som forslag til LO-kongressen. Fagforeninger og fylkesorganisasjoner tilknyttet LO i Oslo er invitert til å sende inn forslag til fylkes-konferansen. Forslagsfristen er 1. august 2004 og forslag sendes til LO i Oslo.