|
Arbeidsgiver har hovedansvaret for at arbeidsmiljøloven blir oppfylt (AML § 2-1)
Uttalelse vedtatt av LO i Oslos representantskap 28. november 2011
Det er både viktig og nødvendig at Arbeidsdepartementet legger fram en arbeidslivsmelding.
LO i Oslo mener hovedkonklusjonen i meldinga om at ”arbeidsforholda i Noreg er gode” er en sannhet med modifikasjoner.
Arbeidslivet er i realiteten firedelt. Den første delen har ordnede lønns- og arbeidsvilkår. Del to lønnes rundt tariffavtalenes minstelønninger (ofte basertpå allmenngjøring). Del tre lønnes under tariffene og del fire jobber svart. De tre siste delene er økende.
Årsaker til denne utvikling er en omfattende omorganisering av arbeidslivet. Ansatte innen det offentlige, innen service og i privat sektor opplever konkurranseutsetting, privatisering, utskilling økt stress og færre ansatte som erstattes med midlertidig ansatte og innleid arbeidskraft. Alle opplever atsosial dumping brer seg til stadig flere bransjer. Spesielt urovekkende er den raske økningen av useriøse vikarbyråer og Norskregistrerte Utenlandske Foretak, såkalte NUF-selskaper.
Tillitsvalgte opplever en tøffere hverdag og antall tvistesaker og trakassering øker. Lov- og avtaleverk motarbeides og brytes mer enn før fordi enkelte arbeidsgivere kan være mer aggressive.NHO og andre arbeidsgiverorganisasjoner opptrer mer ideologisk mot fagbevegelsen og vil endre klassekompromisset og den norske modellen. Dette støttes av de fire borgerlige partiene på Stortinget.
LO i Oslo mener det trengs en bevisstgjøring av tillitsvalgte om den nye situasjonen i arbeidslivet. Det er samtidig irriterende at mange arbeidsgiverrepresentanter ikke kjenner viktige bestemmelser i lov- og avtaleverk.
LO i Oslo mener at det foregår økt utstøting og en brutalisering i deler av arbeidslivet. Arbeidspresset øker og problemene individualiseres. Resultatet er at antall uføre over tid øker og at det ikke generelt lykkes å få sykefraværet ned, selv om det mange steder gjøres et bra arbeid med et inkluderende arbeidsliv (IA-avtalen).
Løsningen er uansett ikke å øke forskjellene ved å svekke de offentlige trygdeordningene eller å la folk leve i fattigdom og samtidig tro at det stimulerer til utdanning og arbeid.
LO i Oslo krever at veksten i offentlig forbruk må bli minst like stor som veksten i privat forbruk, for å sikre velferdsordningene. Markedsmodeller må avvises som organisasjons- og ledelsesformer i det offentlige. Det må innføres et regelverk som holder profittvirksomheter ute av velferdsstaten. Offentlig eierskap må aktivt brukes for å styre energi- og næringspolitikken. Fordelingspolitikken må legge opp til økte sosialstønader til de fattige gjennom en sterkere beskatning av de rike og de store kapitalinteressene.
LO i Oslo mener dagens EØS-avtale bidrar til avindustrialisering, økt press på offentlig velferd og faglige rettigheter.
De rødgrønne må møte denne situasjonen med tiltak i arbeidslivet som motvirker at den norske modellen forvitrer. Utredninger og høringer må resultere i handling.
LO i Oslo krever:
- Enklere allmenngjøring der dokumentasjonskravet fjernes og allmenngjøring iverksettes når en av partene krever det.
- Innsynsrett for tillitsvalgte i alle bransjer.
- Utvidelse av solidaransvar til også å gjelde byggherre (bestiller).
- Innleiebedrift må pålegges solidaransvar for lønn, overtidsbetaling og feriepenger i utleiebedrift og der tariffavtalen ikke er allmenngjort.
- Lovfestet rett til heltid: Fortrinnsretten må sikres med intern utlysning av ledige timer og nye stillinger, ved at arbeidsgivere ikke lengre kan henvise til ”ulempe for bedriften” og med søksmålsrett dersom fortrinnsretten forbigås. Er reell arbeidstid lengre enn avtalt stillingsbrøk skal den nye arbeidstida formaliseres snarest mulig etter ansettelse.
- En lovbeskyttelse mot natt- og helgearbeid for ansatte i varehandelen.
- Egen lov om franchisevirksomhet som også omhandler arbeidsgiver.
- Ansatte i leiefirma må sikres faste ansettelser, inkludert ventelønn.
- Fagforeninger må gis rett til søksmål ved ulovlig bruk av innleie og midlertidige ansettelser.
- Brudd på arbeidsmiljøloven må straffes strengere. Politiet må få ressurser til å behandle arbeidsmiljøkriminalitet. Arbeidstilsynets stansingsrett og fullmakter til bøtelegging må utvides.
|
|
|